Nowoczesne domy to budynki, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób planujących budowę. Wyróżniają się atrakcyjnym designem, wysoką energooszczędnością oraz optymalną funkcjonalnością, doskonale wpisując się w potrzeby współczesnych inwestorów. Jeżeli zastanawiamy się nad wzniesieniem takiego obiektu, setki gotowych propozycji i inspiracji znajdziemy w ofercie MURATORA https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-nowoczesnych-i-z-nuta-nowoczesnosci/. Czym się cechują, jakie są ich najważniejsze zalety oraz kto powinien się na nie zdecydować?

 

Nowoczesny dom – najważniejsze cechy

Projekty domów w nowoczesnym stylu wyróżniają się stosunkowo prostą bryłą. Najczęściej mają dach płaski lub dwuspadowy. Nowoczesny dom to  duże przeszklenia, światło dzienne w domu i wnętrza ogrzewane energią słoneczną. Nowoczesny dom to również nowoczesne materiały budowlane, o wysokiej izolacyjności cieplnej oraz nowoczesne instalacje. Nowoczesne wnętrza to duże, otwarte przestrzenie z dużą ilością światła, przenikające się ze sobą  funkcje pomieszczeń strefy dziennej oraz komfortowe rozwiązania strefy prywatnej, sypialnie z łazienkami, dodatkowe garderoby. Nowoczesne domy to również ciekawe materiały wykończeniowe, zarówno na elewacjach jak i we wnętrzach, zestawienia różnorodnych, ale współgrających ze sobą materiałów, faktur i barw, które tworzą unikatowe kompozycje.

 

Zalety nowoczesnych domów

W ofercie MURATORA dostępne są setki projektów domów nowoczesnych. Różnią się one między sobą zarówno powierzchnią użytkową, układem funkcjonalnym jak i stylem. Możemy wybierać spośród wielu projektów, od tych z płaskim dachem, poziomymi dużymi przeszkleniami i szerokimi gzymsami, po nowoczesne stodoły. Ich wspólną cechą jest bez wątpienia to, że wyróżniają się na tle otoczenia, zdominowanego przez budynki o tradycyjnych formach. Ich oryginalność to jedna z ważnych zalet. 

Projektanci starają się aby nowoczesna architektura łączyła się z nowoczesną technologią. W trosce o środowisko i portfele inwestorów, w projektach gotowych w nowoczesnym stylu, zaproponowane są najnowsze, energooszczędne rozwiązania dla ogrzewania, wentylacji, często z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Warto zainwestować w takie instalacje, mimo że podnoszą one koszty budowy – docelowo będą źródłem oszczędności. 

Wnętrza domów nowoczesnych są czytelne i bardzo wygodne w użytkowaniu. Układ pomieszczeń zaprojektowany z dbałością o ergonomię i efektywne wykorzystanie przestrzeni daje mieszkańcom poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

 

Kto powinien wybrać projekt domu nowoczesnego?

Nowoczesne domy to propozycja dla wszystkich, którzy lubią podążać z duchem czasu, nie boją się odważnych rozwiązań, a jednocześnie cenią sobie komfort w życiu codziennym. Mogą to być zarówno osoby młode jak i starsze. W ofercie MURATORA na stronie https://projekty.muratordom.pl można znaleźć małe domy nowoczesne dla singli i par, dla osób starszych (szczególnie wygodne domy parterowe), domy dla rodzin mniejszych i tych dużych, dla osób, które w domu nie tylko mieszkają, ale i pracują, domy dwulokalowe, z garażem i bez garażu. Każdy, kto ceni sobie otwarte przestrzenie, funkcjonalność, ergonomię, energooszczędność, a do tego marzy o domu, którego wnętrza będą przenikać się z tym co na zewnątrz, znajdzie tu projekt dla siebie.

Zdjęcie: Projekt domu Dom z patio 1 z kolekcji Domy z wizją

Tekst sponsorowany: Projekty domów od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl

 

 

Napisz komentarz