Praca na budowie nie należy do najłatwiejszych. Mogą w niej jednak pomóc odpowiednie ubrania. Na placu budowy wymagana jest odzież robocza, a na wielu stanowiskach również ubrania ochronne. Obowiązek ich dostarczenia spoczywa na pracodawcy. Możesz więc wykorzystać to jako okazję do dodatkowej reklamy dla Twojej firmy. Wystarczy postawić na znakowane ubrania. Najbardziej uniwersalne będą bluzy z logo. Jakie wybrać dla budowlańców? Podpowiadamy!

Jaki typ bluzy wybrać do pracy na budowie?

Bluzy nadają się właściwie na każdą porę roku. Wiosną i latem można je stosować jako okrycie wierzchnie, w zimniejszych miesiącach jako warstwa pośrednia. Z tego powodu powinny się znaleźć w podstawowym komplecie roboczym każdego budowlańca.

Najbardziej uniwersalne będą bluzy robocze z materiału z mieszanych włókien bawełnianych i syntetycznych. Dobrze wybierać te z przewagą bawełny, ale z minimum 30-35 procent poliestru – takie bluzy są solidniejsze i lepiej dopasowują się do ciała. Istotna jest również gramatura materiału – dla bluz całorocznych powinno być to około 300 g/m2.

Trzeba też wybrać fason bluz roboczych. Najpopularniejsze to bluzy z kapturem typu kangurek, a także fasony zapinane suwakiem. Te pierwsze będą nieco cieplejsze, drugie bardziej uniwersalne.

Znakować można jednak nie tylko bluzy robocze, ale i część bluz należących do kategorii ochronnych. Na przykład ubrania odblaskowe. Trzeba tylko wtedy pamiętać, by logo nie było zbyt duże i nie przysłaniało odblasków.

Jak oznakować bluzy dla budowlańców?

Najpopularniejsze są bowiem właśnie bluzy z logo. To firmowy emblemat pojawia się na znakowanych ubraniach roboczych najczęściej. Dzięki temu firma zyskuje dodatkową formę reklamy – logo przedsiębiorstwa widzi każdy, kto spotka jego pracownika. Jeśli obawiasz się, że Twoje logo nie jest wystarczająco rozpoznawalne, możesz uzupełnić je nazwą firmy.

Gdzie najlepiej umieścić logo? Najbardziej widoczne będzie na piersiach. Zwyczajowo umieszcza się je po lewej stronie, wówczas rzuca się w oczy już przy pierwszym kontakcie z osobą, która nosi bluzę.

Przy bluzach roboczych alternatywą mogą być jednak plecy. Tam często umieszcza się bardzo duże logo. Trzeba tylko wybrać taką metodę znakowania, przy której tak duży nadruk nie pogorszy właściwości materiału.

Jaką metodą znakować bluzy z logo na budowę?

Bluzy z logo przeznaczone do użytku na budowie muszą być znakowane tak, by grafika przetrwała częste pranie i poważne zabrudzenia. A najlepiej była również maksymalnie odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Stąd bardzo często bluzy z logo dla budowlańców znakuje się haftem komputerowym. To bardzo wytrzymała metoda. Haftowanym wzorom nie zaszkodzi pranie w wysokich temperaturach ani prasowanie. Trzeba tylko pamiętać, że haft nie odwzoruje najmniejszych detali, poniżej 5 milimetrów wysokości, a także może nieco obciążać materiał.

Dobrym rozwiązaniem będą także bluzy z logo znakowane sitodrukiem. To również metoda, która wytrzyma długo – zwykle nawet 100 prań. Jest nieco mniej od haftu odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale wyróżnia się świetnym kryciem. Umożliwia również nadruk bardziej skomplikowanych logotypów.

Podsumowanie: jakie bluzy z logo sprawdzą się na budowie?

Bluzy z logo to świetny pomysł na ubrania robocze lub ochronne dla pracowników zatrudnionych na budowie. Dobrze sprawdzą się modele z mieszanych włókien bawełnianych i poliestrowych – bluzy kangurki bądź rozsuwane. Logo powinno się znaleźć na ich lewej piersi bądź plecach. Do znakowania najlepiej nadaje się haft komputerowy oraz sitodruk.

Napisz komentarz