Święta Bożego Narodzenia to czas magii, ciepła i tradycji. Jedną z tych tradycji jest dekorowanie choinki, która stanowi ważny element wielu domów na całym świecie. Kiedy przychodzi czas, aby wybrać choinkę, wiele osób zastanawia się pomiędzy sztuczną a żywą. A gdyby tak połączyć zalety obu w jednym drzewku? Odkryj choinki jak żywe i sprawdź, dlaczego są one dobrym wyborem!

Choinki jak żywe o idealnym wyglądzie

Choinki sztuczne wysokiej jakości, które znajdziesz m.in. w sklepie https://www.e-choinki.pl/, to modele idealnie oddające wygląd żywych drzewek. Jeśli tego typu choinki do tej pory kojarzyły Ci się ze słabą imitacją, na pewno będziesz zaskoczony jak wiele zmieniło się w ostatnich latach. Dziś nowoczesne drzewka sztuczne od sprawdzonych producentów są wręcz nie do odróżnienia od swoich naturalnych odpowiedników.

Choinki jak żywe zazwyczaj wykonane są z tworzywa o nazwie polietylen, które często występuje także pod skrótem PE. To materiał, który ze względu na swoje właściwości pozwala tworzyć doskonale oddające wygląd żywych drzewek modele. Ma to znaczenie przede wszystkim przy igłach (tipsach), które mogą posiadać inne kształty, rozmiary, długości i kolory. Dzięki temu nawet przy przyjrzeniu się z bliska ciężko dostrzec, że choinka nie jest żywa.

Kształty i kolory tipsów, długość gałązek i design koron jest w pełni dopasowany do żywego odpowiednika. Dużą przewagą jest to, że taka choinka będzie przez długi czas prezentować się doskonale. Jeśli wybierzesz drzewko wykonane z wysokiej jakości, trwałych materiałów, nie musisz obawiać się zmian w wyglądzie czy gubienia przez choinkę igieł. To wygoda i możliwość zaoszczędzenia choć kilku ważnych przedświątecznych minut na przygotowania zamiast na sprzątanie przestrzeni obok drzewka. Dzięki temu możesz wyjąć i ubrać choinkę wcześniej i schować ją w wybranym momencie, także miesiąc czy dwa po świętach – według własnych preferencji. Żywe drzewko rzadko kiedy prezentuje się dobrze przez tak długi czas.

Choinki jak żywe to perfekcyjne świąteczne dodatki. Są bujne i rozłożyste i prezentują się okazale. Nie mają prześwitów i zaskakują swoim dopracowanym w każdym szczególe designem. Zwróć uwagę na nici znajdujące się na gałązkach – czy mają odpowiedni kolor, który sprawia, że nie rzucają się w oczy? Przyjrzyj się także długości gałązek, gdyż w przypadku niektórych modeli pojawiają się dodające naturalności nierównomierne korony, czyli pojedyncze dłuższe gałązki w górnych partiach choinki. Z takimi drzewkami poczujesz prawdziwą magię świąt i będziesz się nią cieszyć nawet przez kilka miesięcy!

choinki jak żywe -czy warto
Choinka sztuczna może prezentować się jak prawdziwa. Zwróć uwagę na jej tipsy i ich kształt.

Ze sztucznymi choinkami o naturalnym wyglądzie wiesz, co kupujesz

Dużą zaletą sztucznych choinek jak żywych jest to, że otrzymujesz dokładnie takie drzewko, jakie wybrałeś. Ten proces dość mocno różni się od zakupu naturalnego drzewka, który najczęściej jest dokonywany stacjonarnie. Oczywiście można zmierzyć pomieszczenie, w którym ma stanąć choinka, i zabrać miarkę ze sobą do sklepu, jednak warto pamiętać o tym, że żywe drzewka często nie są symetryczne. Może to wiązać się z trudnością w dopasowaniu ich do wnętrza. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku sztucznych modeli.

Przede wszystkim ich zakupu możesz dokonać przez internet, co jest niezwykle wygodną i pozwalającą zaoszczędzisz czas opcją. Choinki jak żywe doskonale oddają wygląd poszczególnych gatunków drzew iglastych, np. świerków czy jodeł, ale są ich upiększoną, idealną wersją. Dlatego wymiary podane przez producenta mogą być doskonale oddane i w Twoim domu stanie taka choinka, jaka idealnie do niego pasuje.

Choinki jak żywe o trwałości na lata

Wiesz już, że choinki jak żywe najczęściej wykonane są z polietylenu. To jednak nie tylko materiał odpowiadający za naturalny wygląd drzewka. Ma on znaczenie także dla jego trwałości. PE to tworzywo odporne na uszkodzenia, wilgoć i zagniecenia, które sprawia, że choinka prezentuje się doskonale przez wiele sezonów. Możesz cieszyć się nią przez długi czas, mając jednocześnie świadomość, że dobrze zainwestowałeś swoje pieniądze i z każdym rokiem zakup staje się coraz bardziej korzystny.

Choinki jak żywe warto traktować jak inwestycję. Jednorazowo kosztują więcej niż naturalne drzewko, ale patrząc na taki zakup w perspektywie lat, jest on bardziej opłacalny. Cena nowoczesnej choinki może sięgać nawet kilku tysięcy złotych, jednak może się ona zwrócić już po kilku świątecznych sezonach.

Efekt, którego nie osiągniesz z naturalną choinką

Ogromną zaletą choinek sztucznych o naturalnym wyglądzie jest ich różnorodność. Jak już wspomnieliśmy, doskonale oddają wygląd różnych gatunków drzew iglastych. To jednak nie wszystko, gdyż producenci zaskakują nas interesującymi modelami, o przyciągającym wzrok wyglądzie. Poza klasycznymi bujnymi i rozłożystymi choinek możesz zdecydować się np. na choinki slim. To wąskie i drzewka o standardowej wysokości, które doskonale sprawdzają się we wnętrzach o niewielkim metrażu. Pozwalają zaoszczędzić przestrzeń bez konieczności rezygnowania ze świątecznego klimatu.

Do chętnie wybieranych modeli należą także choinki jak żywe na pniu. To niezwykle interesujące drzewka, w których widać wpływ natury. Wyposażone w naturalny, odpowiednio zakonserwowany pieniek choinki sprawiają, że w domu gości nie tylko świąteczna, ale prawdziwie leśna atmosfera. Są one idealnym wyborem dla miłośników intrygującego i przyciągającego wzrok designu, ale pokochają je także rodzice małych dzieci właściciele zwierząt domowych. Dzięki pieńkowi gałęzie i ozdoby znajdują się na niedostępnej dla nich wysokości i są w pełni bezpieczne. Choinka może stać stabilnie i nie zostanie przewrócona.

Na uwagę zasługują także modele ośnieżone – ten efekt nie jest możliwy do osiągnięcia w przypadku naturalnego drzewka. Jeśli lubisz zimowy klimat, taka choinka na pewno przypadnie Ci do gustu. W przypadku wysokiej jakości choinek jak żywych możesz liczyć, że także śnieg będzie prezentował się jak prawdziwy, a do tego będzie trwały.

Wysokiej jakości choinki jak żywe – oszczędność czasu i wygoda gwarantowane!

Choinki jak żywe to nowoczesne drzewka, w których można znaleźć wiele udogodnień. Należy do nich m.in. system samorozkładania, który pozwala znacząco skrócić czas poświęcany na rozkładanie choinki. Choinkę wystarczy umieścić na stojaku i pozwolić zadziałać zawiasom przymocowanym do gałęzi. W ten sposób korony drzewka zyskują odpowiedni kształt, a Tobie pozostaje jedynie ręczne wymodelowanie gałązek według własnych preferencji. Zaoszczędzony czas możesz poświęcić na świąteczne obowiązki, których w grudniu nie brakuje!

Choinki jak żywe są więc wygodnym wyborem, który pozwala szybko cieszyć się drzewkiem o doskonałym wyglądzie – prezentuje się ono dokładnie tak jak powinno, tak jak przewidział to producent. Na wygodę wpływ ma także kwestia, że nie musisz stać w kolejkach przed każdymi świętami i stresować się, czy uda Ci się kupić wymarzone drzewko. W przypadku sztucznych choinek wystarczy, że udasz się do piwnicy czy garażu i… gotowe!

 

Choinka to symbol radości i wspólnego spędzania czasu podczas Bożego Narodzenia. Wybierając sztuczne drzewko prezentujące się jak żywe, również można cieszyć się tym symbolem. Decyzja o wyborze takiego modelu pozwala na kultywowanie tradycji w nowoczesny sposób, korzystając z możliwości, jakie dają producenci choinek.

Napisz komentarz