W dzisiejszych czasach wiele osób stawia na naturalne produkty i składniki. Tyczy się to także soków. Można je kupić w sklepach, jednak nic nie równa się ze świeżo wyciskanym napojem. Jednak, aby go zrobić, musisz posiadać wyciskarkę do soków. W tym artykule podpowiemy Ci, jak wybrać dobrą wyciskarkę do soków, abyś mógł czerpać pełną satysfakcję z jej funkcjonowania.

Wyciskarka do soku – co to takiego?

Wyciskarka do soku to urządzenie, które będzie niezwykle przydatne w każdym domu. Jest to sprzęt, który jest niezwykle dokładny i uzyskuje dużą ilość soku z warzyw i owoców.

Silnik urządzenia wsparcia w ruch spiralny ślimak, który pod wpływem nacisku miażdży znajdujące się w komorze wyciskarki owoce i warzywa. Dzięki takiemu procesowi sok ma wiele witamin i składników odżywczych. Dlatego też takie napoje są niezwykle zdrowe i warto je pić codziennie.

Warto wspomnieć, że wyciskarka nie jest urządzeniem głośnym, dlatego można bez problemu korzystać z niej nawet o wczesnych czy późnych porach. Z takim sprzętem możesz zadbać także o swoje zdrowie oraz odpowiednią dietę. 

Jaka wyciskarka do soku? – Rodzaje

Aby wybrać dobrą wyciskarkę do soku, należy najpierw zapoznać się z jej rodzajami. Na rynku istnieje ich wiele: poziome i pionowe, z ostrzami i bez ostrzy, jednoślimakowe i dwuślimakowe. 

Jeśli chodzi o wyciskarki poziome i pionowe, to różnią się one ustawieniem ślimaka, w zależności od tego, jaki rodzaj wybierzemy. Obie są bardzo efektywne. Jednak, jeśli nie chcesz tracić zbędnego czasu na czyszczeniu sprzętu, to lepiej wybrać wyciskarkę poziomą. Wszystko dlatego, że ma mniej skomplikowaną konstrukcję.

Wyciskarki jednoślimakowe mają tylko jeden wał ślimakowy. To w nim owoce i warzywa są miażdżone i tworzy się z nich pyszny, witaminowy sok. Jeśli chodzi o wyciskarki dwuślimakowe, to jak sama nazwa wskazuje, posiadają dwa wały ślimakowe. Dzięki temu zawartość jest lepiej miażdżona i powstaje większa ilość soku.

Jakie cechy powinna mieć dobra wyciskarka do soku?

Jeśli chcesz, aby zakupiona przez Ciebie wyciskarka dobrze funkcjonowała i spełniała wszystkie oczekiwania, to powinieneś przed zakupem sprawdzić jej cechy i funkcje. Dzięki temu dowiesz się, co potrafi i czy akurat ten model będzie dla Ciebie odpowiedni. Jednak co powinno posiadać dobre urządzenie?

  • dużą moc – aby urządzenie poradziło sobie z twardszymi owocami i warzywami, powinieneś zakupić wyciskarkę o mocy ponad 200 W. Wtedy będziesz mógł spokojnie pić soki z selera czy jabłka. 
  • dużą tubę – dzięki temu będziesz mógł bez krojenia owoców wrzucić je prosto do tuby, aby uległy zmiażdżeniu. Na pewno sprawi to, że praca będzie szybka.
  • stop dla kapania – warto zakupić wyciskarkę, która posiada blokadę kapania. Dlaczego? Kiedy odstawisz naczynie z sokiem, dzięki blokadzie resztki nie spadną na blat, czy też stół i go nie pobrudzą.
  • antypoślizgowe, gumowe nóżki – dzięki temu urządzenie nie będzie przesuwało się po blacie. Stabilny sprzęt to ułatwienie pracy i większa przyjemność z korzystania. 
  • funkcję blokady pracy wstecz – dzięki temu wyciskarka nie zablokuje się, kiedy utknie w niej większy kawałek. Można w prosty sposób przełączyć ją na tę funkcję, aby zaczęła pracę w druga stronę. Pomoże to odblokować urządzenie. 
  • bezpieczne zamknięcie – za jego sprawą, masz pewność, że pokrywa jest dobrze założona, a także, że wyciskarka jest gotowa do pracy oraz bezpieczna.
Wyciskarka do soków - jaka
Pyszny sok można uzyskać bardzo szybko. Możesz stworzyć swoją idealną kombinację z warzyw i owoców lub zasięgnąć informacji na idealny napój online.

Wyciskarka do soków – na co zwrócić uwagę przed zakupem 

Przed zakupem takiego urządzenia trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na wcześniej już wspomnianą moc silnika. Im wyższa, tym lepszy efekt jej pracy. Poradzi sobie nawet z twardymi owocami. Co więcej, silnik powinien pracować płynnie. 

Należy także zwrócić uwagę na ślimak, który powinien być wykonany z wysokiej jakości materiału. Jest to istotne, ponieważ ten element wpływa na działanie urządzenia oraz na jakość samego napoju. 

Trzeba także zwrócić uwagę na funkcje, które oferuje dany model. Są one istotne, ponieważ mogą ułatwić tworzenie znakomitych soków. W tym wypadku ważna jest także regulacja urządzenia – moc i obroty. Sprzęt powinien być prawidłowo dostosowane do wykonywanej pracy. 

Jaką wybrać obudowę wyciskarki – plastikową czy metalową?

Jeśli zależy Ci na tańszej wersji urządzenia, to na pewno należy w tym przypadku postawić na wyciskarkę z obudową plastikową. Co więcej, jest lekka i można ją łatwo przechowywać. Dlatego też jest łatwiejsza w myciu. 

Jeśli chcesz jednak, aby wyciskarka posłużyła Ci dłużej, to warto zainwestować w wersję metalową. Obudowa jest dużo bardziej wytrzymała na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Sami wiemy, że w kuchni może zdarzyć się wszystko. Co więcej, dużo lepiej się prezentuje, dlatego, jeśli masz miejsce, to może stać nawet na blacie kuchennym. Takie wyciskarki są eleganckie i doskonale się prezentują. 

Dobra wyciskarka do soków – jakie dodatki warto zakupić?

Jeśli zdecydowałeś się już na wyciskarkę, to warto pomyśleć jeszcze o dodatkach, które ułatwią jej użytkowanie. Dobrym zakupem jest sitko, które sprawi, że sok będzie klarowny. Sprawi, że miąższ i drobinki pozostaną na sitku, a ty będziesz mógł cieszyć się czystym, świeżo wyciskanym sokiem. 

Możesz także zakupić szklany pojemnik na napój, do którego będziesz od razu go wyciskał. Ciekawa jest także przystawka do cytrusów. Wystarczy ją przymocować do wyciskarki, przepołowić owoc i przyłożyć go do przystawki. 

Do sprawnego czyszczenia nada się szczotka, która jest długa i cienka. Dlatego sprawnie wyczyści wszystkie elementy, oraz trudno dostępne miejsca. 

 

Jak widzisz, przed zakupem dobrej wyciskarki do soków musisz zwrócić uwagę na kilka kryteriów. Jaka wyciskarka do soków zagości w Twoim domu? To zależy od Ciebie. Jednak pamiętaj, aby nie spieszyć się z wyborem produktu. Zapoznaj się z jego funkcjami, specyfiką oraz opiniami innych użytkowników. Na pewno chcesz kupić dobry sprzęt, który posłuży Ci przez kilka lat i będziesz czerpał satysfakcję z jego użytkowania. Wybierz wyciskarkę do soków rozsądnie.

Napisz komentarz