Lampy kule to prawdziwy wnętrzarski fenomen. Od kilku sezonów nie wychodzą z mody. Są wyjątkowo eleganckie i designerskie, a do tego dostarczają bardzo dużą ilość światła. Nic zatem dziwnego, że sięga po nie coraz większa liczba osób. Ty również chcesz umieścić takie oświetlenie w swoim mieszkaniu? Zapewne będziesz więc poszukiwać modelu idealnego w sieci. W tym artykule podpowiem Ci zatem, na co zwrócić uwagę podczas zakupu lampy w Internecie. Sprawdź i wybierz najlepiej, jak możesz!

1. Dokładnie przyjrzyj się wszystkim zdjęciom produktu

Nie da się ukryć, że większość z nas zdecydowanie kupuje w sieci oczami. Gdy tylko coś się nam spodoba, od razu chcemy to mieć. Jedyną możliwością, aby poznać walory wizualne danego produktu, są oczywiście zdjęcia. Te przez sklepy pozyskiwane są na kilka różnych sposobów. Możesz je poznać, czytając artykuł http://www.vebsoft.pl/atrakcyjne-zdjecia-produktow-jak-o-nie-zadbac. Po co Ci jednak taka wiedza, skoro Ty tylko kupujesz lampy kule, a nie je sprzedajesz?

Odpowiedź jest prosta. Mając takie informacje, będziesz świadomym konsumentem. Warto bowiem umieć rozróżnić, czy dane fotografie pochodzą od producenta, czy np. klienta. Produkt na tych dwóch zdjęciach może się bowiem nieco różnić. Podczas profesjonalnych sesji używane jest chociażby inne oświetlenie.

Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak naprawdę prezentuje się wybrany przez Ciebie model, szukaj jego fotografii wykonanych przez wcześniejszych nabywców lub prezentujących produkt w konkretnej aranżacji. Łatwiej będziesz mógł wtedy ocenić jego wielkość czy proporcje. Tym samym będziesz mieć pewność, czy dana lampa sprawdzi się w Twoim mieszkaniu!

Zanim dokonasz wyboru, przyjrzyj się dokładnie wszystkim zdjęciom. Zwróć uwagę także na te prezentujące szczegóły czy elementy konstrukcyjne. Szybko ocenisz, czy dany model jest wykonany z dbałością o każdy detal.

Lampy kule - zdjęcia w sklepie internetowym
Zdjęcia to dla Ciebie najważniejszy element podczas zakupów online. Możesz dzięki nim wyobrazić sobie dany model w swoim wnętrzu, ale też na odległość ocenić jakość jego wykonania. Źródło: sklep internetowy EK Concept.

2. Przeczytaj opis produktu od deski do deski

Wiadome jest to, że niemalże nikt nie czyta od deski do deski opisu każdego produktu, który wpadnie w oko. Zanim jednak sfinalizujesz transakcję, warto to zrobić. Po wybraniu danego modelu dokładnie zapoznaj się z zawartymi na karcie produktu informacjami. To dla Ciebie cenne źródło wiedzy. Tam czeka na Ciebie wszystko, co powinieneś wiedzieć.

W przypadku lamp kul znajdziesz zapewne informacje, w jaki sposób należy je zamontować, jak o nie dbać czy do jakich wnętrz są najbardziej polecane. Lepiej więc przeczytać dokładnie całość, niż później być niezadowolonym ze swojego wyboru czy mieć trudności związane z użytkowaniem takiego oświetlenia.

3. Zastanów się, gdzie chcesz umieścić lampy kule

Kupując jakikolwiek rodzaj oświetlenia, zawsze zastanów się, gdzie dokładnie chcesz go umieścić. Nieco inne modele będą bowiem dedykowane do kuchni, łazienki, salonu, pokoju dziecka czy nawet na taras. Nie zamawiaj czegoś z myślą, że gdzieś później znajdziesz miejsce na taki produkt. Musisz to wiedzieć, zanim klikniesz “Kup”.

Pomyśl więc, gdzie chcesz umieścić swoją nową lampę i w jaki sposób. Okazuje się bowiem, że jest wiele licznych możliwości. Aby jednak efekty były zadowalające, konieczne jest zaplanowanie tego wszystkiego dużo wcześniej. Jeśli masz z tym problemy, polecam Ci artykuł http://www.pdev.pl/lampy-kule-gdzie-sprawdza-sie-najlepiej. Z niego dowiesz się, jak dopasować lampy kule do danego rodzaju pomieszczenia. Będzie to dla Ciebie ogromne ułatwienie.

Lampy kule do ogrodu
Przed zakupem zawsze określ, gdzie mają znaleźć się Twoje nowe lampy. Niektóre modele są bowiem dedykowane również do montowania na zewnątrz. Na zdjęciu model Borneo ze sklepu internetowego EK Concept.

4. Sprawdź wymiary danego modelu

Przeglądałeś choć raz w życiu zdjęcia typu “Zakupy online – oczekiwania vs. rzeczywistość”? W większości przypadków główną różnicą jest tam rozmiar danego produktu. Łatwo bowiem, patrząc na zdjęcie, wyobrazić sobie jego wymiary. Trzeba jednak pamiętać, że fotografie mogą zaburzać proporcje oraz wielkość danego przedmiotu.

Aby nie popełnić gafy, sprawdź na karcie produktu rozmiary lampy. Chwyć na centymetr i chociaż orientacyjnie zerknij, jak duży będzie zamówiony przez Ciebie model. To wyjątkowo ważne, gdy urządzasz małe wnętrze. Tam proporcje i zachowanie harmonii między danymi elementami wyposażenia jest wyjątkowo istotne.

5. Zwróć uwagę na zastosowane materiały

Wybierając lampy kule, zwróć także uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Klosze mogą być bowiem wyprodukowane z drewna, szkła, metalu, papieru czy innych tworzyw. To, na który z nich się zdecydujesz, powinno zależeć przede wszystkim od stylu, w jakim zostało utrzymane pomieszczenie, w którym mają się znaleźć. Niekiedy po samych zdjęciach nie będziesz w stanie rozpoznać materiału, dlatego lepiej doczytać informacje na ten temat.

Gdy zależy Ci na oświetleniu zewnętrznym, kluczowa będzie także wodoodporność zastosowanych tworzyw oraz rodzaj wykończenia. Jeśli dany model jest dedykowany także na taras czy balkon, z pewnością sprzedający wspomni o tym w opisie produktu.

Materiał wykonania lampy kuli
Materiały, z jakich wykonano lampy kule, będą odpowiadały za ich jakość, wygląd, trwałość oraz dopasowanie do danej przestrzeni. Na zdjęciu kinkiet Koban D Ummo ze sklepu internetowego EK Concept.

6. Sprawdź, czy coś jeszcze jest dołączone do zestawu

Aby nabyć kompletną lampę kule, sprawdź, jakie elementy wchodzą w skład całego zestawu. Niekiedy może bowiem okazać się, że do oświetlenia będziesz musiał dokupić jeszcze pewne dodatki – kable, oprawki itp. Jeśli zależy Ci na szybkim zamontowaniu lampy po jej dostarczeniu, zdecyduj się na komplet, w którym znajdziesz wszystko, co najważniejsze.

Gdy dany model Ci się podoba, jednak konieczne jest dokupienie niektórych elementów, zrób to od razu – najlepiej w tym samym sklepie. Zwróć jednak uwagę, czy kupujesz odpowiednie dodatki.

7. Sprawdź opinie klientów o danym modelu

Jeśli chcesz mieć całkowitą pewność, że dany model lampy kuli spełni Twoje oczekiwania, warto również pokusić się o sprawdzenie opinii na jego temat. Obecnie większość sklepów ma specjalny panel, w którym to można wyrazić swoje zdanie o danym produkcie. Klienci chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, dlatego rzuć na nie okiem. Być może sprawi to, że podjęcie ostatecznej decyzji stanie się o wiele łatwiejsze! Pamiętaj, by po zakupie również podzielić się swoją opinią – to zdecydowanie ułatwi innym zakupy!

Zwracając uwagę na wszystkie wyżej wymienione aspekty, z pewnością będziesz w stanie zamówić online idealne lampy kule. Życzę Ci oczywiście powodzenia i samych udanych aranżacji!

Napisz komentarz