Bramy garażowe i wjazdowe można oczywiście otwierać ręcznie, ale automatyka zdecydowanie usprawnia i ułatwia życie. W jakich sytuacjach brama z automatyką i napędem będzie najbardziej pożądanym rozwiązaniem?

Krótki wjazd w bramę

Taka sytuacja często pojawia się w relatywnie nowych inwestycjach budowlanych bliżej centrów miast, choć oczywiście nie tylko. Jeśli brama umieszczona jest tuż przy ulicy, ewentualnie kawałek za chodnikiem, możliwość szybszego jej otwarcia bez wychodzenia z auta jest bardzo pożądana. Dzięki dobrej klasy napędom – niektóre można przejrzeć na stronie https://sukcesgroup.pl/sklep/pl/6-tenpilot – możliwe jest skrócenie oczekiwania na wjazd, a tym samym ogranicza się ryzyko tamowania ruchu.

W takich sytuacjach warto wybierać mechanizmy, które nie tylko będą pozwalały na szybsze otwarcie bramy, ale pozwolą użyć pilota nawet z nieco większej niż zwykle odległości. Poza oczywistym komfortem zwiększa się w ten sposób bezpieczeństwo, minimalizując ryzyko najechania na tył auta oczekującego na otwarcie bramy.

Ruchliwy wjazd

Wjazd na popularne osiedle, ale i pod dom, którego mieszkańcy często wyjeżdżają autami, musi być zorganizowany sprawnie. Choć najszybszą opcją wydaje się ręczne otwarcie bramy, to w praktyce dobra automatyka rozwiązuje ten problem jeszcze skuteczniej i zdecydowanie bardziej komfortowo.

Przewagą będzie też dla bram z napędem większe bezpieczeństwo. W przypadku bram ręcznych zwykle nie będą one zabezpieczane po zamknięciu, więc każdy będzie mógł bez trudu dostać się na teren posesji. Jasne, brama automatyczna też nie stanowi zapory nie do przebycia, ale tu już nie da się użyć argumentu „było otwarte”.

W niektórych miastach w ostatnich latach pojawiły się też dziki. Wiecznie otwarta brama ręczna nie stanowi dla nich problemu, natomiast z bramą przesuwną zdecydowanie sobie nie poradzą, więc można spać spokojnie, wiedząc, że nie rozryją zadbanego trawnika przy budynku.

Prestiżowa inwestycja

Najczęstszym argumentem używanym, jeśli chce się przekonać niezdecydowanych do założenia bramy z napędem, jest to, że praktycznie do zera spada ryzyko zmoknięcia czy zmarznięcia. Niektórych ten argument nie przekonuje, bo faktycznie rzadko zdarzają się takie ulewy, żeby w czasie otwierania bramy przemoknąć do suchej nitki. Jednak w przypadku luksusowych rezydencji czy prestiżowych osiedli chodzi także o prezencję. Owszem, lekki deszcz nie zaszkodzi, ale też konieczność wyjścia z samochodu przed zajęciem miejsca parkingowego powoduje pewien estetyczny zgrzyt.

Jeśli dom lub blok ma wybronić status prestiżowego albo luksusowego, niezawodny napęd do bramy jest wręcz koniecznością. Powinien działać bezawaryjnie, cicho, sprawnie – wtedy całość będzie prezentowała się zdecydowanie lepiej.

Napisz komentarz