Aby wykonać prace remontowe lub renowacyjne w domu potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Elektronarzędzia sprawiają, że wszystkie zadania wykonasz szybciej i sprawniej. Jednak potrzebne są do nich odpowiednie dodatki. W tym artykule poruszę temat szlifierki, a dokładnie papieru ściernego.
Papier ścierny do szlifierki to element, bez którego żadne prace nie mogą się powieść. Dlatego na podstawie produktów od SIA Abrasives przedstawię Ci kilka rodzajów papieru, które możesz założyć na narzędzie i zacząć pracę. Czytaj dalej i dowiedz się, jak dobrać odpowiednią nakładkę do szlifierki.
Krążek ścierny dwustronny
Pierwszym produktem jest krążek ścierny dwustronny. Możesz go wykorzystać do szlifierki kątowej, która najczęściej używana jest podczas prac remontowych w domu. Dwustronna konstrukcja sprawia, że zakupiony produkt jest dwukrotnie trwalszy i wystarcza na dłużej.
Możesz nim szlifować różnego rodzaju materiału – od drewna po metal. Wszystko jednak zależy od tego, jaki rodzaj granulacji wybierzesz. Granulacja to ziarnistość papieru.
- P12 – P100 – duże ziarna, wyrównuje materiał lub nadaje mu kształt.
- P100 – 180 – oczyszczają powierzchnię ze starych lakierów i innych zabrudzeń, usuwa zarysowania.
- P200 – P800 – przygotowują podłoże do malowania lub lakierowania.
Taki papier ścierny do szlifierki jest wykorzystywany nie tylko do szlifowania, ale i polerowania. Do tych dwóch czynności używa się tego samego elektronarzędzia. Nie musisz kupować dodatkowego sprzętu.
Cyrkonowy krążek szlifierski
Kolejny na liście jest cyrkonowy krążek szlifierski. Używa się go przede wszystkim w połączeniu ze szlifierką rotacyjną. Najczęściej stosowany w przemyśle metalowym, jednak może się przydać także podczas remontów. Tego typu krążki szlifierskie są przeznaczone do stali nierdzewnej i metalu.
Produkty od SIA Abrasives zapewniają szybką i łatwą zmianę krążka, dzięki mocowaniu na rzep. Co więcej, nie zatykają się, nawet podczas obróbki materiałów, które się złuszczają.
Gwarantują wydajność szlifowania oraz długą użytkowość krążka. Sprawdzi się idealnie na powierzchniach, gdzie zwykły papier ścierny na szlifierkę nie daje rady. Tego typu produkty znajdziesz nie tylko na oficjalnej stronie producenta, ale także w innych sklepach z takim asortymentem np. na https://parkietypetlak.pl/.
Taśma bezkońcowa do maszyny szlifierskiej
Wykorzystuje się ją do szlifierki taśmowej. Używa się ją w przemyśle, jak i do podstawowych zadań w przydomowym warsztacie. Jest przeznaczony do szlifowania mechanicznego.
Pasy cyrkonowe idealnie sprawdzą się do szlifowania materiałów od stali nierdzewnej do lakierowanego drewna. Dzięki temu jest to jeden z najbardziej uniwersalnych papierów ściernych. Musisz tylko wybrać odpowiednią granulację.
Taśmy bezkońcowe do szlifierki do SIA Abrasives są niezwykle trwałe oraz stabilne podczas pracy. Ich antystatyczność pozwala na ograniczenie przyczepiania się pyłów i innych drobnych odpadów do papieru ściernego.
Nie tylko papier – siatka szlifierska
Sia Abrasives oferuje czarne siatki szlifierskie, które wykonane są z węglika krzemu. Idealnie sprawdzą się do szlifowania tynku lub szpachli – czyli materiałów, które podczas takiej obróbki wytwarzają dużo pyłu. Dzięki oczkom znajdującym się na powierzchni siatka nie zapycha się drobinkami, które powstają w procesie szlifowania.
Jej zakres zastosowania jednak na tym się nie kończy. Można ją stosować także do metali, drewna czy tworzysz sztucznych. Produkt jest niezwykle wytrzymały i wodoodporny.
Wybór gradacji papieru ściernego – o czym pamiętać?
Najważniejsza zasada to ta, że szlifowanie zaczynamy od najniższych granulacji. Stopniowo i powoli przechodzimy na produkty o wyższej liczbie. Zacznij od papieru o granulacji 120, aby wyrównać materiał. Potem zmień papier i usuń rysy. Następnie postaw na siatkę, która sprawi, że powierzchnia będzie idealnie gładka.
Mam nadzieję, że teraz już wiesz, jaki papier ścierny do szlifierki możesz wybrać. Stawiając na odpowiedni produkt i stopień granulacji, możesz być pewien, że wykonasz swoją pracę doskonale. Takie materiały sprawdzą się zarówno na dużym placu budowy, jak i w Twoim warsztacie i podczas prac w remontowych w domu.