O jakości systemów ociepleń decydują: termoizolacyjność, trwałość i atrakcyjność elewacji. Dobrej jakości profile przyokienne, nazywane też listwami przyokiennymi, wpływają pozytywnie na wszystkie trzy wymienione czynniki – dlatego to bardzo ważne, aby wykonawca nie zapominał o nich podczas ocieplania domów. Sprawdź, dlaczego warto przekonać inwestora do zastosowania listew przyokiennych.

Z tekstu dowiesz się:

  • do czego służy listwa przyokienna zewnętrzna,
  • jakie korzyści dla wykonawcy wynikają ze stosowania listew przyokiennych elewacyjnych z systemem ocieplenia Caparol Capatect,
  • jakie zalety profili przyokiennych do systemów ociepleń Caparol Capatect warto przedstawić inwestorowi.

Profil przyokienny to element uzupełniający do systemów ociepleń, o którym jako wykonawca z pewnością już słyszałeś. A czy znasz już Caparol Capatect i listwy, które są jego uzupełnieniem? Dowiedz się, dlaczego warto polecić klientowi rozwiązanie przygotowane właśnie przez markę Caparol.

Listwy przyokienne – do czego są potrzebne?

Systemy ociepleń Capatect to wysokiej jakości rozwiązania – niewątpliwie jedne z najlepszych, jakie znajdziesz na rynku. Aby jednak przez długie lata dobrze pełniły swoją funkcję, potrzebują wsparcia materiałów uzupełniających. Właśnie taką rolę mają listwy przyokienne, które zapewniają trwałą funkcjonalność systemu elewacyjnego, zapobiegają wnikaniu wilgoci, uszkodzeniom, a do tego zapewniają elastyczne i trwałe uszczelnienie oraz estetyczne wykończenie.

Tylko właściwie dobrane listwy zapewnią spełnienie wszystkich tych funkcji. Profile muszą być w stanie wytrzymać czynniki wpływające na ruch całego systemu, z uwzględnieniem grubości izolacji oraz wielkości i sposobu montażu okna. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie dobranie ich do koloru elewacji. W końcu nowoczesne ocieplenie oraz tynki elewacyjne mają być nie tylko funkcjonalne, ale też pełnić funkcję dekoracji budynku – a dobrze dopasowane profile znacząco to ułatwiają.

Profile przyokienne w systemie ocieplenia Caparol Capatect – łatwy i wygodny montaż

Systemy ociepleń Caparol Capatect to trwałe i pewne rozwiązania elewacyjne, dostępne w wersji Classic, Carbon oraz Longlife. Niezależnie od tego, na której z nich pracujesz, możesz cieszyć się łatwym montażem. Listwa przyokienna posiada element tracony z taśmą samoprzylepną, który umożliwia przyklejenie folii ochronnej na okno – więc zyskujesz doskonałe zabezpieczenie przed zabrudzeniem. Cześć tę można bez problemu oderwać po wykonaniu ocieplenia.

Warto też wiedzieć, że profile przyokienne z systemu ociepleń Caparol Capatect są dopasowane do różnych wymagań technicznych. Nadają się do montowania w oknach i drzwiach o różnych rozmiarach, wykonanych z różnych materiałów, np. drewna, aluminium, PVC i o różnym stopniu rozszerzalności pod wpływem zmiennych warunków temperaturowych powietrza. Nie musisz więc martwić się o to, że okażą się one nieodpowiednio dopasowane do budynku, na którego ocieplenie dostałeś zlecenie.

Benefity, które warto przedstawić klientowi – profile przyokienne

Twój klient wciąż nie jest zdecydowany? Potrzebujesz konkretnych argumentów, które przekonają go, że warto zainwestować w profile przyokienne? Oto najważniejsze korzyści, które warto przedstawić inwestorowi:

  • całkowite wyeliminowanie spękań tynku w miejscu styku okna i muru (połączenia okna z ociepleniem),
  • łatwe i skuteczne zabezpieczenie okna przed uszkodzeniem i zabrudzeniem w czasie wykonywania prac tynkarskich – dzięki możliwości przyklejenia folii ochronnej,
  • odporność profili na promieniowanie UV i na starzenie – inwestycja na wiele lat,
  • poprawa estetyki wykończenia elewacji.

Wiesz już, jakie zalety mają profile przyokienne jako dodatek do systemu ocieplenia Capatect. Jeśli chcesz jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę i zostać ekspertem w zastosowaniu materiałów Caparol, zajrzyj na stronę internetową marki i zapisz się na szkolenia dla wykonawców!

Napisz komentarz