Chcesz szybko i tanio ogrodzić swoją posesję? Wybór siatki ogrodzeniowej będzie strzałem w dziesiątkę. Na rynku znajdziesz kilka rodzajów. Którą z nich wybrać? Czym się charakteryzują i jakie jest ich główne przeznaczenie? Dowiesz się tego, w tym artykule. Czytaj dalej i poznaj rodzaje siatek ogrodzeniowych. 

Rodzaje siatek ogrodzeniowych – jakie znajdziesz na rynku 

Siatka ogrodzeniowa ocynkowana 

Czym się charakteryzuje? Jest wykonana z ocynkowanego drutu, który posiada charakterystyczną metaliczną powłokę, przed którą w prosty sposób ją rozpoznasz. Podczas produkcji poddawana jest specjalnej termicznej obróbce. Następnie pokrywana jest warstwą cynku. Dzięki temu doskonale będzie spełniała swoje zadanie przez wiele lat. Poprzez wcześniejsze zabiegi jest odporna na złe warunki atmosferyczne i korozję

Jest to jeden z najtańszych, ale trwałych zabezpieczeń posesji przez intruzami i dzikimi zwierzętami. 

Siatka ogrodzeniowa powlekana PCV 

Ogrodzenia powlekane PCV to tak naprawdę siatki ocynkowane. Jednak dodatkowo są pokryte warstwą PCV. Dzięki temu postawione ogrodzenie ma dodatkową ochronę przed korozją i złymi warunkami atmosferycznymi. Warstwa ma także właściwości mrozoodporne i termoplastyczne. 

Jeśli właśnie takiej siatki szukasz i chcesz, aby Twoje ogrodzenie miało dodatkową ochronę, to odwiedź https://www.siatkopol-sklep.pl/. Znajdziesz tu nie tylko zabezpieczenie posesji z powłoką PCV, ale i inne wymienione w tym artykule rodzaje siatek

Rodzaje siatki ogrodzeniowej – hodowlana 

Ten rodzaj siatek ogrodzeniowych ma szerokie zastosowanie, jednak najlepiej sprawdzi się w gospodarstwie. Dzięki nim będziesz mógł wyznaczyć teren dla różnych gatunków zwierząt. Co więcej, będziesz je chronił przed drapieżnikami. 

Siatka sprawdzi się nie tylko w przypadku zwierząt, ale możesz ją także użyć w swoim ogrodzie. Wyznacz rabaty, warzywnik. Ogrodzenie będzie chroniło rośliny przez zniszczeniem. Co więcej, możesz z niej stworzyć cudowne ogrodowe dekoracje.

Siatka ogrodzeniowa jest niedroga i prosto ją zamontować, ponieważ ma sztywne druty i nie potrzeba dodatkowego naciągania. Dlatego też każdy właściciel małej i dużej hodowli sięga po ten model siatki. 

Podczas wybierania odpowiedniej siatki, weź pod uwagę rozmiar zwierząt. W przypadku małych osobników postaw na siatkę z małymi oczkami – nie będą mogły się wydostać zza ogrodzenia. 

Siatka na woliery 

Hodujesz ptaki? Jeśli tak, to ta siatka ogrodzeniowa, sprawdzi się idealnie. Będzie chronić Twoją hodowle przez cały rok, ponieważ jest mrozoodporna i wodoodporna. Co więcej, siatka na woliery jest trwała i odporna na uszkodzenia. Dlatego też dzikie zwierzęta nie będą miały, jak dostać się do ptactwa. 

Nie zmienia swoich właściwości ani koloru, nawet jeśli jest wystawiona cały czas na działanie promieni słonecznych UV. Dlatego będziesz cieszył się nie tylko tym, że zwierzęta są chronione, ale także pięknym wyglądem siatki przez wiele lat. 

Jeśli się na nią zdecydujesz, pamiętaj o tym, aby miała odpowiednią wysokość. Wszystko po to, aby ptaki mogły się swobodnie poruszać. 

Rodzaje siatek – leśne 

Siatki ogrodzeniowe leśne montuje się na wielu terenach. Jednak, jak sama nazwa wskakuje, najczęściej wykorzystywana jest na obszarze leśnym, aby chronić przed dzikimi zwierzętami, które chcą odwiedzić posesję. To ogrodzenie można także zastosować, w takich miejscach jak: pola, obszary role, autostrady, parki czy tereny rekreacyjne. 

Patrząc na rodzaje siatek ogrodzeniowych dla zwierząt, trzeba zwrócić uwagę na parę parametrów: wielkość oczek, wysokość i grubość drutu. Wszystko zależy od tego, gdzie chcesz ją użyć. 

Siatki leśne są funkcjonalne i uniwersalne. Sprawdzą się na wielu terenach i ochronią posesję przez intruzami i dzikimi zwierzętami. Przed zakupem upewnij się, że produkt jest wykonany z wysokiej jakości materiału, aby mógł długo służyć na Twoim podwórku lub innym miejscu. 

To już wszystkie rodzaje siatek ogrodzeniowych, jakie mam Ci do przedstawienia. Mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci podjąć decyzję.

Napisz komentarz