Wielu właścicieli zapleczy magazynowych szuka sposobów na obniżenie kosztów zakupu niezbędnego wyposażenia. Jedną z naturalnych propozycji wydaje się być poszukanie używanych regałów magazynowych. Ich podaż nie jest wcale taka duża, w dodatku na rynku można bardzo łatwo natrafić na regały w złym stanie technicznym. Czy to oznacza, że lepiej od razu porzucić ten pomysł? Niekoniecznie. Sprawdź, kiedy warto rozważyć zakup używanych regałów magazynowych i przede wszystkim – gdzie się w nie zaopatrywać bez ryzyka.
Skąd pochodzą używane regały magazynowe?
Źródłem regałów magazynowych z drugiej ręki są przede wszystkim przedsiębiorstwa, które albo likwidują swoje zaplecze magazynowe, albo je modernizują i wymieniają posiadane regały. Firmy zajmujące się montażem i demontażem bardzo chętnie odkupują regały z drugiej ręki, a następnie sprzedają je swoim klientom.
Jak nie dać się naciąć na zakup regału w złym stanie technicznym?
Najważniejsza zasada brzmi: nie kupuj używanych regałów od przypadkowego sprzedawcy, zwłaszcza takiego, który nie zapewnia montażu i nie bierze żadnej formalnej odpowiedzialności za sprzedawane produkty.
Analogicznie: zakup używanych regałów od firmy, która specjalizuje się w dystrybucji konstrukcji stalowych i wyposażenia magazynów, praktycznie wyklucza ryzyko natrafienia na „bubel”. Takie firmy nie pozwalają sobie na sprzedaż regałów w złym stanie technicznym, z ukrytymi wadami, które mogłyby stanowić zagrożenie dla ich użytkowników oraz składowanych towarów.
Regały z drugiej ręki i z pewnego źródła: nie trzeba się ich bać
Z używanymi regałami magazynowymi jest dokładnie tak samo, jak z każdym innym produktem z drugiej ręki: jeśli uda się znaleźć konstrukcje w dobrym stanie technicznym, to śmiało można je kupić.
Na rynku działają firmy specjalizujące się w sprzedaży używanych regałów, najczęściej sprowadzanych z zagranicy, które zostały poddane szczegółowej kontroli technicznej połączonej z renowacją, co pozwoliło przywrócić je do praktycznie fabrycznego stanu.
Świetny sposób na oszczędności
Nie ma wątpliwości, że zakup używanych regałów to najoszczędniejsza opcja – oczywiście tylko pod warunkiem, że uda się znaleźć konstrukcje niewymagające kosztownych napraw i konserwacji.
Jeśli priorytetem jest maksymalne obniżenie kosztów wyposażenia zaplecza magazynowego, to zakup regałów z drugiej ręki jest tym, co należy rozważyć.
W tych sytuacjach warto zdecydować się na zakup regałów z rynku wtórnego
Nadal masz wątpliwości, czy używany regał magazynowy to dobra propozycja dla Twojego przedsiębiorstwa? Zanim podejmiesz decyzję, to zastanów się, czy nie znajdujesz się w jednej z opisanych poniżej sytuacji:
- Masz mocno ograniczony budżet na zakup regałów, przez co nie jesteś w stanie w pełni wyposażyć magazynu w fabrycznie nowe konstrukcje (musiałbyś rozłożyć ten proces na kilka etapów);
- Potrzebujesz regałów na już, a czas oczekiwania na nowe konstrukcje trwa minimum kilka tygodni;
- Nie wiążesz długofalowych planów z obecnym zapleczem magazynowym, w niedalekiej przyszłości rozważasz zmianę miejsca prowadzenia działalności lub magazynowania towarów;
Gdzie można kupić używane regały?
Regały magazynowe z drugiej ręki są dostępne w ofertach dystrybutorów również fabrycznie nowych konstrukcji. Czołowi dostawcy zapewniają swoim klientom szeroki wybór używanych regałów znanych producentów, drobiazgowo sprawdzonych pod kątem stanu technicznego i gotowych do natychmiastowego montażu.
O dostępne regały magazynowe z rynku wtórnego warto zapytać w spółce LTM, która jest czołowym dystrybutorem regałów, dostarczając nowe i używane konstrukcje klientom w całej Polsce, między innymi w Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Katowicach czy Łodzi.
Z pełną ofertą spółki LTM zapoznasz się na stronie internetowej https://www.ltm-regaly.pl/.