WC z funkcją bidetu to nowoczesny rodzaj armatury łazienkowej, który zdecydowanie warto wybrać do swojej łazienki. Z jego pomocą jesteś w stanie zdecydowanie podnieść komfort codziennego korzystania z toalety. Jego zakup niesie za sobą także szereg innych korzyści. 

Jakich? Dlaczego warto wybrać dla siebie rozwiązanie łączące w sobie funkcjonalności klasycznego modelu oraz bidetu? Sprawdź artykuł, w którym przedstawiam cztery niezwykle istotne powody. 

Po pierwsze: WC z funkcją bidetu pozwala zaoszczędzić miejsce

Nie da się ukryć, że WC z funkcją bidetu to przede wszystkim spora oszczędność miejsca w łazience. Fakt ten docenią przede wszystkim osoby mające niewielkie mieszkanie, a także ceniące przestronność we wnętrzu. Trzeba bowiem pamiętać, że taką miskę po prostu montuje się w miejsce klasycznej toalety. 

Jeśli więc zależy Ci na podniesieniu swojego komfortu i zadbaniu o wyższy stopień higieny, zdecydowanie warto postawić na takie rozwiązanie. Dzięki niemu nie musisz kupować osobnego bidetu, znajdować na niego miejsca czy martwić się dodatkową instalacją i podłączeniem do źródła wody. Tutaj masz wszystko od razu. 

Wystarczy tylko zamocować WC, podpiąć je pod dopływ wody oraz prąd i gotowe! Nie martwisz się niczym innym i oszczędzasz ogromną ilość miejsca, dbając o przestronność swojego pomieszczenia. 

 

WC z funkcją bidetu w kolorze białym
WC z funkcją bidetu cieszą się ogromną popularnością głównie ze względu na sporą oszczędność miejsca – nie musisz bowiem montować obok toalety dodatkowej armatury. Na zdjęciu model SUPREME. Źródło: strona producenta Major&Maker.

Po drugie: miska WC z funkcją bidetu jest łatwiejsza do utrzymania w czystości niż toaleta i bidet osobno

Warto również pamiętać, że WC z funkcją bidetu to także spora oszczędność czasu. Trzeba bowiem wiedzieć, że takie modele najczęściej są wyposażone w szereg funkcjonalności, dzięki którym czyszczą się same. Nie musisz więc każdego dnia dokładnie czyścić misy, a także znajdującego się obok niej bidetu. 

W toaletach dostępnych na stronie https://majormaker.pl/toalety-myjace/ zastosowano bowiem chociażby antybakteryjną dyszę myjącą, która oczyszcza się samoczynnie. Dzieje się to przed każdym rozpoczęciem korzystania z niej, a także po zakończeniu cyklu mycia. Tym samym nie musisz jej samodzielnie oczyszczać i pamiętać o utrzymywaniu jej w czystości. Do tego otwory do spłukiwania wody są tworzone tak, aby zapewnić idealne ciśnienie nawet wtedy, gdy z różnych względów ciśnienie wody w mieszkaniu jest zbyt słabe. 

Przy okazji toalety są tworzone z materiałów łatwoczyszczących – wystarczy tylko przetrzeć m.in. deskę wodą z dodatkiem niewielkiej ilości płynu i gotowe. W misie najczęściej wbudowany jest też dezodorant niwelujący nieprzyjemne zapachy oraz automatyczna spłuczka. 

Dla wielbicieli wysokiej higieny armatury oraz dla osób nieprzepadających za częstym i dokładnym sprzątaniem, takie wyjście może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. 

dysza do toalety myjącej
Toalety myjące mają szereg funkcji, dzięki którym utrzymanie ich w czystości jest dziecinnie proste! Cechują się m.in. samoczyszczącą się dyszą. Na zdjęciu model LUXURIOUS. Źródło: strona producenta Major&Maker.

Po trzecie: WC z funkcją bidetu pozwala zadbać o wysoki stopień higieny

Teraz nadszedł czas na zaletę, dla której większość z nas zastanawia się, czy miska WC z funkcją bidetu to rozwiązanie, w które warto inwestować. Mowa oczywiście o tym, co w niej najważniejsze, a więc o funkcji mycia. Wszelkiego rodzaju tryby będą różnić się w zależności od modelu. 

W większości przypadków będziesz mieć jednak do dyspozycji mycie przednie i tylne, masaż pulsujący ułatwiający wypróżnianie, możliwość sterowania położeniem dyszy, regulację temperatury wody oraz powietrza suszącego czy tryb automatyczny lub dla dzieci. Masz więc pewność, że łatwością znajdziesz ustawienia, które będą najlepiej spełniać Twoje oczekiwania i gwarantując Ci komfort na najwyższym poziomie. 

Do tego zadbasz zdecydowanie lepiej o swoje zdrowie. Unikniesz licznych infekcji intymnych czy innych uciążliwych dolegliwości. Jeśli więc nade wszystko cenisz sobie troskę o zdrowie swoje i całej swojej rodziny, jest to wyjście idealne. 

Warto też wspomnieć, że takie miski WC są polecane dla kobiet w ciąży i osób starszych. Ułatwiają bowiem higienę w sytuacjach, gdy osoba korzystająca z toalety ma np. problemy z poruszaniem się czy nie jest w pełni sprawna motorycznie. 

Funkcje toalety myjącej
Miski WC z funkcją bidetu pozwalają uniknąć licznych infekcji intymnych, a do tego ułatwiają codzienną higienę osobom starszym, kobietom w ciąży, a nawet dzieciom. Na zdjęciu model HONOR. Źródło: strona producenta Major&Maker.

Po czwarte: takie rozwiązania są niebywale ekologiczne

Na koniec zostały nam jeszcze do omówienia kwestie związane z ekologią. WC z funkcją bidetu, mimo szeregu różnych funkcjonalności, jest rozwiązaniem energooszczędnym. Modele produkowane są tak, aby jak najbardziej zmniejszyć pobór energii elektrycznej. Do tego oczywiście oszczędzają wodę. Zakup takiego rozwiązania nie będzie więc wiązał się z wyższymi rachunkami za media. 

Przy okazji możesz zmniejszyć zużycie papieru toaletowego niemalże do zera. A co ciekawe, rocznie czteroosobowa rodzina jest w stanie zużyć nawet ponad 500 rolek. Zakładając, że jedna kosztuje przynajmniej 1 zł, daje Ci to już pokaźną roczną oszczędność, prawda?

Jak zatem widzisz, miska WC z funkcją bidetu to rozwiązanie, które zdecydowanie warto wybrać do swojego mieszkania. Wiąże się z wieloma oszczędnościami oraz udogodnieniami, o których warto pamiętać!

Źródło zdjęcia głównego: strona producenta Major&Maker. 

 

Napisz komentarz