Wybieranie prezentów dla naszych bliskich czasami bywa trudne. Często długo zastanawiamy się nawet nad tym, co podarować osobie, którą znamy od lat. Tym bardziej że w tym czasie otrzymała od nas wiele prezentów.

Dobrym tropem mogą być zainteresowania, ale i praca jubilata czy solenizanta. Niektóre podarunki mogą w żartobliwy sposób do niej nawiązywać, inne okazać się bardzo praktyczne na co dzień. Podobnymi wytycznymi można kierować się wtedy, gdy naszym celem jest trafiony prezent dla budowlańca.

Przedstawiamy pięć pomysłów, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

1 “Niezniszczalne” radio budowlane

Wielu z nas docenia pracę w akompaniamencie muzyki. Nie każdy może jednak sobie na to pozwolić. Na budowie radio może się łatwo zniszczyć, podobnie ryzykowne jest puszczanie muzyki z własnego telefonu.

Dlatego ciekawym prezentem może być tak zwane radio budowlane. To odbiornik w specjalnej, wytrzymałej obudowie. Jest skonstruowany w formie prostopadłościanu z rączką, która ułatwia przenoszenie radia z miejsca na miejsce. Wzmocniona obudowa wytrzyma uderzenia, przy okazji jest odporna na lekki deszcz.

To sprawia, że z radia budowlanego można korzystać w każdych warunkach. Można odbierać z niego popularne stacje radiowe, ale również używać jako bezprzewodowego głośnika. Wówczas ulubioną muzykę nadaje się z telefonu, który bezpiecznie spoczywa głęboko w kieszeni. Zasilanie na baterię sprawia, że taki prezent dla budowlańca może mu towarzyszyć nawet przez cały dzień.

2 Koszulka lub bluza z nadrukiem – żartobliwy prezent dla budowlańca

Warto rozważyć również jeden z bardziej uniwersalnych prezentów, czyli ubrania z nadrukiem. Realizacja tego pomysłu pozwala na zindywidualizowany prezent, który będzie przypominać obdarowanemu konkretne wydarzenie. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać napis lub grafikę, która znajdzie się na stroju.

Zdecydowanie najpopularniejsze są nadruki na koszulki. Można nimi nawiązać do pracy budowlańca. W sieci nie brakuje memów i śmiesznych haseł związanych z tą profesją – to idealny pomysł na nadruk. Innym może być zdjęcie budynku, przy którym pracował budowlaniec, i dopisek: “ja to wybudowałem”.

Oprócz koszulki dobrym pomysłem może być umieszczenie nadruku na bluzie. Taki strój może przydać się nawet w pracy. By był bardziej funkcjonalny, warto pomyśleć o zainwestowaniu w znakowaną bluzę z odblaskami. Wiele stanowisk na placu budowy wymaga bowiem używania odzieży ostrzegawczej.

3 Młotek z czekolady: prezent dla budowlańca – łasucha

Ubranie ostrzegawcze z nadrukiem może być sporym wydatkiem. Ale i drobne upominki mogą nawiązywać do pracy budowlańca. Przykładem mogą być narzędzia pracy wykonane z czekolady.

Taki prezent sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy obdarowywany przez nas budowlaniec lubi słodycze. Najłatwiej znaleźć czekoladowe młotki, ale w sklepach internetowych można znaleźć całe zestawy narzędzi wykonane ze słodkiej, kakaowej masy. Będą świetnie wyglądać na półce, a po pewnym czasie równie dobrze smakować!

4 Praktyczny pas roboczy

Wróćmy jednak na chwilę do podarunków, które mogą okazać się na co dzień nieco bardziej praktyczne niż czekoladowe wyroby. Nasza kolejna propozycja to bowiem pas roboczy. To prezent dla budowlańca, który ułatwi mu codzienną pracę.

Funkcjonalny pas pozwala bowiem mieć pod ręką wszystko to, co w czasie pracy na budowie jest niezbędne. Nie zabraknie miejsca na narzędzia, wkręty, gwoździe czy inne drobiazgi. Popularne pasy robocze mają około 20 kieszeni, niektóre posiadają też specjalne przegródki na telefon.

Budowlaniec z pewnością doceni taki podarunek i będzie z niego często korzystać. Łatwa regulacja szerokości sprawi, że to uniwersalny prezent bez względu na sylwetkę.

5 Solidne rękawice robocze

To kolejny z serii praktycznych podarunków. Na budowie nietrudno o skaleczenie dłoni. Wystarczy chwila nieuwagi, by nieostrożnie chwycić ostre narzędzia czy oprzeć się dłońmi o nieprzyjazną powierzchnię. By ochronić przed tym skórę, warto sprezentować budowlańcowi solidne rękawice robocze.

Oczywiście każdy pracownik na placu budowy ma takie akcesoria BHP na wyposażeniu, ale model wysokiej jakości z pewnością sprawdzi się lepiej niż zwykłe rękawice z tkaniny. Na podarunek świetnie nadają się rękawice ze skóry koźlęcej. Dobrze chronią dłonie, są jednak również bardzo uniwersalne. Poza pracą można ich używać choćby w czasie jazdy na rowerze czy ćwiczeń na siłowni.

Napisz komentarz