Profesjonalny strój roboczy składa się z kilku elementów. Przy wyborze ubrań, zwłaszcza do robót wykonywanych na zewnątrz, trzeba uwzględniać zmieniające się warunki atmosferyczne. Uniwersalnym strojem, który pomoże przy niższych temperaturach, są polary do pracy.

Dobrze izolują przed chłodem, radzą sobie z niewielkim deszczem. By jednak odpowiednio spełniały swoją funkcję, trzeba je również oznakować logo firmy. Wtedy będą nie tylko służyć pracownikom, ale i reklamie oraz wizerunkowi pracodawcy. Te ubrania można też wykorzystać w roli polarów reklamowych dla klientów. Sprawdź, w jaki sposób najlepiej je ozdobić.

Najlepsze metody znakowania polarów

Polar nie jest zbyt wdzięcznym materiałem do znakowania. Nie można na nim stosować popularnych metod nadruku, takich jak sitodruk czy sublimacja. Są jednak sposoby, które pozwolą na trwałe znakowanie tej dzianiny.

Polar do pracy z haftem komputerowym

Numerem jeden na liście technik znakowania polarów jest haft komputerowy. W tym przypadku wzór wyszywa się na ubraniu za pomocą nici. Końcowy efekt zależy od tego, jakich użyjemy – mogą mieć na przykład metalizowany połysk lub właściwości odblaskowe.

Co najważniejsze, haft komputerowy jest właściwie nie do zdarcia. Mocno wiąże się z polarową dzianiną, można go bez problemów prać w wysokich temperaturach. Jest odporny również na prasowanie, choć akurat z tym w przypadku polarowych ubrań trzeba być ostrożnym. Dodatkowy atut haftu komputerowego to fakt, że z takim znakowaniem polar do pracy wygląda bardziej elegancko.

Haft ma jednak również pewne minusy. W ten sposób nie da się wykonać skomplikowanych logotypów z niewielkimi elementami – muszą mieć minimum pięć milimetrów wysokości. Duże wzory będą z kolei obciążać polar.

Polar do pracy z naszywkami

Gdzie haft nie może, tam naszywkę pośle. To druga popularna metoda znakowania polarów. Dzięki niej można ominąć ograniczenia nadruków. W tym przypadku najpierw wykonujemy nadruk na osobnym kawałku materiału, na przykład za pomocą sitodruku czy druku cyfrowego, a dopiero potem naszywamy ten fragment na polarze.

W ten sposób można umieścić na nim nawet bardzo skomplikowane i niewielkie logo. Ciekawym rozwiązaniem są tzw. elastomery, czyli naszywki gumowe. W ten sposób uzyskuje się trójwymiarowe logo firmy. Polary z możliwością znakowania haftem oraz naszywkami znajdziesz na https://www.e-logos.pl/produkty/polary-reklamowe/.

Polar do pracy znakowany folią flock

Polar do pracy można ozdobić również folią flock. To alternatywa dla klasycznych metod nadruku. Wyróżnia się przede wszystkim ciekawą fakturą, dzięki której wzór jest przyjemny w dotyku.

Folia flock świetnie komponuje się więc z polarami, które mają powierzchnię o podobnym charakterze. Wzór wykonuje się przy pomocy wysokiej temperatury, która pomaga przenieść nadruk na polar. Znakowanie będzie trwałe przy odpowiedniej pielęgnacji – polary z folią flock należy prać w temperaturze nie wyższej niż 30°C.

Gdzie umieścić logo na polarze?

Przy znakowaniu polaru ważne jest również miejsce, w którym znajdzie się logo. Firmowe i reklamowe ubrania będą wyglądać szykownie, jeśli umieścisz wzór na piersiach – najlepiej po lewej stronie. Dodatkowe znakowanie może znaleźć się na rękawie.

Rzadziej stosuje się duże wzory na plecach, które zniechęcają do zakładania polaru. Tak znakuje się jednak czasem na przykład strój roboczy na budowie czy też ubrania niektórych fachowców od napraw instalacji. Nawet wówczas nie warto jednak przesadzać z wielkością logo.

Podsumowanie: w jaki sposób znakować polar do pracy?

Kiedy chcesz znakować polar do pracy, w pierwszej kolejności rozważ haft komputerowy. To najbardziej trwała metoda, która zapewnia elegancki wzór na dzianinie. Nie nadaje się jednak do skomplikowanych logotypów – wtedy sięgnij po naszywki. Alternatywą jest folia flock o ciekawej strukturze. Logo na polarze umieść na piersiach, ewentualnie rękawie. Pamiętaj, że nie powinno być zbyt duże.

Napisz komentarz