Praca na budowie wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym i sporym ryzykiem. Budowlańcy wykonują swoje obowiązki w pobliżu wielu maszyn i tzw. ciężkiego sprzętu, trzeba więc uważać, by nie skończyło się wypadkiem. Do tego część prac trzeba wykonywać na wysokościach. Tym ważniejsze są więc odpowiednie środki bezpieczeństwa, akcesoria BHP, ale i ubiór. Jednym z jego elementów, istotnym szczególnie latem, są koszulki budowlane z nadrukiem.

To właśnie one powinny bowiem ułatwiać pracę i odpowiednią wentylację organizmu. Równocześnie jednak nadruk na koszulkach pozwala na mobilną reklamę firmy, w której zatrudnieni są budowlańcy. Trzeba tylko wybrać odpowiedni model.

Koszulki budowlane z nadrukiem – na jaki materiał się zdecydować?

Koszulki dla budowlańca zazwyczaj nie różnią się zbyt mocno od klasycznej odzieży roboczej. W związku z tym przed pracodawcami, którzy muszą zadbać o takie ubrania dla podwładnych, stoi tradycyjny dylemat: bawełna czy poliester?

Koszulki z tej pierwszej to struktura przyjemniejsza w dotyku i naturalna. Nie powinna więc wywoływać podrażnień skóry. Problemem jest to, że w czasie intensywnej pracy w upale będzie nasiąkać potem i z czasem może stać się nieprzyjemnym, mokrym i zimnym okryciem.

Co innego poliester. Ma zdecydowanie lepsze właściwości wentylacyjne, do tego wysycha znacznie szybciej niż bawełna. Nie jest jednak szczególnie miły w dotyku, a w czasie pracy będzie też zatrzymywać nieprzyjemny zapach potu. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na koszulki budowlane z nadrukiem wykonane z tkaniny łączącej włókna naturalne i poliestrowe.

Koszulki dla budowlańca – jaki fason będzie najlepszy?

Robocze koszulki dla budowlańca to najczęściej T-shirty bądź koszulki polo. Ten pierwszy fason jest nieco wygodniejszy, drugi posiada z kolei kołnierz, który nieco lepiej zabezpiecza kark przed słońcem. W tym wypadku warto po prostu dobrać fason do wizerunku firmy. A na najgorętsze dni przygotować koszulki robocze bez rękawów.

Przy wyborze fasonu warto zwrócić uwagę na szwy, jakimi są łączone koszulki. Powinny być jak najbardziej płaskie, inaczej będą podrażniać skórę w czasie pracy. Cała konstrukcja musi być też elastyczna, by nie krępować ruchów.

T-shirt dla budowlańca – jaką metodą wykonać nadruk?

Na wizualne aspekty koszulki dla budowlańca wpływa nadruk. Najczęściej jest nim logo firmy budowlanej, rzadziej jej hasło reklamowe. Taki napis lub grafikę można wykonać na kilka sposobów – ich szeroki katalog można znaleźć na https://www.printsc.pl/webpage/nadruki.html.

Które z tych technik warto jednak wykorzystać w przygotowywaniu ubrań na budowę? Tutaj liczy się przede wszystkim wytrzymałość i odporność na ścieranie. Dlatego bardzo dobrym pomysłem będzie postawienie na wzory wykonane haftem komputerowym. To bardzo elegancka metoda znakowania, która sprawdzi się na każdym materiale.

Minusem jest jednak brak możliwości odwzorowania nią najmniejszych szczegółów. Mocno skomplikowane logo pełne detali lepiej odwzoruje sitodruk. To również metoda gwarantująca wytrzymałe znakowanie – grafika powinna przetrwać nawet sto prań.

Sitodruk sprawdza się i na bawełnie, i na poliestrze. Jeśli jednak zdecydujemy się na postawienie na syntetyczne koszulki budowlane z nadrukiem, najbardziej trwałym wyborem będzie sublimacja. Przy znakowaniu tą techniką barwnik wnika bowiem w poliestrowe włókna. Minusem jest jednak to, że w ten sposób da się znakować tylko białe i bardzo jasne koszulki – przynajmniej jeśli interesuje nas kolorowe logo.

Napisz komentarz