Wiosna to czas, gdy wszystko zaczyna budzić się do życia. Pogoda staje się coraz piękniejsza, a Ty zapewne masz wiele mocy do działania. Przełom marca oraz kwietnia to także najlepszy moment na zadbanie o ogród. Aby wszystkie prace przebiegły szybko oraz sprawnie, warto oczywiście postawić na odpowiednie sprzęty oraz narzędzia. Które z nich okażą się niezbędne? Sprawdź!

Kosiarka – element obowiązkowy

Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych urządzeń ogrodowych jest kosiarka. To dzięki niej możesz cieszyć się pięknym trawnikiem o każdej porze roku. Czy przyda się jednak na samym początku wiosennych prac? Oczywiście! 

Trawa zacznie rosnąć szybciej, niż myślisz. Do tego szybko usuniesz dzięki niej wszelkie pozostałości po jesieni oraz zimie. Liście, których nie zdążyłeś zgrabić, z pewnością nie pozostaną dzięki niej na Twojej posesji. Jeśli więc nie masz spranej kosiarki, koniecznie kup ją jak najprędzej

Jaki model wybrać? To zależy oczywiście od Twoich preferencji. Aby jednak ułatwić sobie pracę, koniecznie postaw na model z koszem. Zmniejszysz nakład czasu na pielęgnację ogrodu, a także zadbasz o ogólny porządek. Skoszona trawa lubi przecież wbijać się np. pod obuwie. Łatwo wtedy wnieść ją np. do domu. Z koszem nie powinno być takiego problemu. 

Jeśli natomiast masz już sprzęt, pamiętaj, by odpowiednio przygotować go na wiosnę. Jak? Tego dowiesz się z lektury artykułu https://telegra.ph/Jak-przygotowa%C4%87-narz%C4%99dzia-ogrodowe-na-wiosn%C4%99-02-15. Przeczytaj, a później do dzieła!

Podkaszarka – dla wyjątkowej precyzji

Teraz nadszedł czas na podkaszarkę. Po co Ci jednak takie narzędzie, skoro masz np. wspomnianą wcześniej kosiarkę? Pamiętaj, że dużym sprzętem nie wykonasz bardzo precyzyjnych prac. Dotarcie w niektóre zakamarki będzie po prostu niemożliwe. Postaw więc na podkaszarkę, która poradzi sobie z ciężko dostępnymi miejscami wręcz idealnie.

Będziesz mógł usunąć dzięki niej trawę spod żywopłotu, okolic ogródka warzywnego czy w pobliżu płotu. To bardzo ważne, jeśli zależy Ci na wysokiej estetyce ogrodu. Taki sprzęt kupisz już nawet za mniej niż 200 zł, więc naprawdę warto. Do tego podkaszarki są lekkie i niewielkich rozmiarów, dlatego z pewnością znajdziesz na nie miejsce w swojej kolekcji narzędzi ogrodowych.

Nożyce do żywopłotu – sposób na piękne otoczenie

Do wiosennych prac w ogrodzie przydadzą się również nożyce do żywopłotu. Z ich pomocą idealnie wyregulujesz otaczający posesję naturalny “płot”. Szybko nadasz mu odpowiedniego kształtu. Oczywiście takie narzędzia dostępne są w dwóch wersjach – klasycznej i elektrycznej. Ja polecam Ci wersję elektryczną. Dlaczego? Zyskasz na czasie i będziesz mógł poświęcić więcej czasu na inne prace wokół domu lub po prostu relaks. Do tego łatwiej jest z ich pomocą zadbać o precyzję oraz idealną linię cięcia. 

Pamiętaj, by zdecydować się na wersję akumulatorową – kabel nie jest zbyt praktycznym rozwiązaniem. Co ciekawe, w sklepach możesz znaleźć nawet całe zestawy z wymiennymi końcówkami także do trawy czy gleby, dlatego jeśli wiesz, że to sprawdzi się u Ciebie, chyba nie musisz się już nad niczym zastanawiać.

Sekatory – must have w ogrodzie

Podczas wiosennych prac nie możesz obyć się także bez wysokiej jakości sekatora – a nawet kompletu takich narzędzi ręcznych. Szybko podetniesz z ich pomocą gałęzie drzew i krzewów. Usuniesz także wszelkie rośliny, których nie potrzebujesz w danym miejscu. Warto oczywiście w tym przypadku postawić na cały zestaw, ponieważ masz wtedy do dyspozycji sprzęt różnej długości dedykowany do różnych zadań. Prace staną się samą przyjemnością!

Gdzie kupić najlepszy sprzęt? Warto znaleźć sklep internetowy, w którym kupisz wszelkie urządzenia. Zaoszczędzisz sporą ilość czasu, ale także i pieniędzy. Wszystko zostanie dostarczone niemalże wprost do swojego ogrodu. Ja znalazłem bardzo ciekawy sklep z tego ogłoszenia – https://ogloszenia.swidnica24.pl/2022/02/23/sprzet-do-warsztatu-domu-i-ogrodu-sklep-powermat/. Firma ma w swojej ofercie naprawdę wszystko to, czego potrzebuje Twój ogród na wiosnę!

 

Napisz komentarz